مشروح خبر کراس اور برقی ایکس‌ پنگ G9

عکس
کراس اور برقی ایکس‌ پنگ G9

خودرویی که در تصویر میبینید ساخت شرکت ایکس‌ پنگ (XPeng) است ، ایکس پنگ G9 نخستین محصول برقی این شرکت است که قبلا در چند نمایشگاه به معرض نمایش درآمده ، اکنون با هدف عرضه در بازار چین و صادرات به سایر کشورها طراحی و تولید شده است.

عکس 2- کراس اور برقی ایکس‌ پنگ G9

معرفی ایکس‌ پنگ G9


پیشرانه این خودروی الکتریکی قادر به تولید 551 اسب بخار قدرت است و حداکثر سرعت آن به 200 کیلومتر برساعت محدود شده ، در حال حاضر از ظرفیت باتری XPeng G9 اطلاعی نداریم اما طبق شنیده ها احتمالا از سامانه SiC 800 ولتی استفاده شود که نیروی لازم برای پیمودن 200 کیلومتر را ظرف 5 دقیقه فراهم میکند. بنابر اظهار شرکت سازنده سامانه نیمه خودران XPILOT 4.0 برای ایکس‌ پنگ G9 تعبیه شده که به کمک حسگرهای لیدار که در زیر چراغ‌های جلو قرار دارد و چند دوربین قادر است وظیفه هدایت این خودرو را به صورت کامل برعهده بگیرد.

عکس 3- کراس اور برقی ایکس‌ پنگ G9

طراحی بدنه ایکس پنگ G9


ابعاد بدنه ایکس‌ پنگ G9 به طول 4.891 ، عرض 1.937 ، ارتفاع 1.68 وفاصله محوری 2.998 متر است که هم رده خودروهایی چون تسلا مدل Y و نیو ES6 قرار میگیرد ، البته از لحاظ فرم کلی بدنه شباهت زیادی به خودرو چینی Li Auto L9 دارد. از طرفی دیگر خط شانه و فرم شیشه‌­های جانبی شبیه به خودرو کیا سورنتو است ، اما بخشی از این خودرو از جمله رینگ‌های 21 اینچی با فرم آیرودینامیک ، دستگیره جمع‌شونده درها ، سقف شیشه‌ای پانوراما ، فرم منحنی‌وار انتهای بدنه ، باله سقفی ، حاشیه سیاه رنگ شیشه­‌های جانبی که تا ستون عقب کشیده شده ، چراغ‌های LED باریک عقب و جزئیات مشکی براق در سپر عقب چهره این خودرو را تغییر داده است.

عکس 4- کراس اور برقی ایکس‌ پنگ G9

کابین و امکانات ایکس پنگ G9


طبق اظهارات شرکت سازنده ایکس پنگ G9 اولین خودروی این شرکت است که به سامانه نیمه خودران XPILOT 4.0 مجهز شده است ، طبق تصاویر جاسوسی که از فضای کابین XPeng G9 منتشر شده در داخل کابین امکاناتی از جمله

  • دو شارژر بی‌سیم و خروجی­‌های USB , USB-C
  • نمایشگر سرنشین
  • نورپردازی آبی را شاهد هستیم.

 
مطالب مرتبط

11 روز پیش

خودرویی که در تصویر میبینید یک سوپر اسپرت در قالب یک خودروی کلکسیونی به درخ...

11 روز پیش

یکی از علت هایی که برند سرس اقدام به تولید نسخه جدید از خودروی M5 کرده ، فر...

14 روز پیش

شرکت بایک روژیانگ به صورت قراردادی وظیفه تولید خودروی برقی ایزی Vc را بر ع...

یک ماه و 22 روز پیش

خودرویی که در تصویر میبینید مختص مسابقات رالی است که در سال 1976 با نام فیا...